Evi-fest je festivalem šití a oslavou tvořivosti, která Vám dodá sebevědomí. Ukažte nám co umíte vytvořit z našich látek a my Vás odměníme! Získejte hodnotné odměny ve výši až 10.000,-!

1. ročník jsme úspěšně uzavřeli slavnostním vyhlášením v pražské kavárně Café AdAstra dne 19. 5. 2017.

Fotografie z tohoto vyhlášení najdete zde!

Fotografie vítězů najdete zde!

Další ročník chystáme opět v zimě 2018, pokud se budete chtít zúčastnit, přečtěte si níž uvedené informace o podmínkách festivalu.

Sledujte nás na facebooku: evifest (odkaz)

 

Našeho 1.ročníku se letos zúčastnila i řada významných partnerů, kteří do soutěže věnovali hodnotné ceny. Jejich podpory si velice vážíme a děkujeme všem!

                                     

    

     

                                                                                                           

Do čela odborné poroty usedly dvě úžasné návrhářky z módní dílny Sistersconspiracy:

Jana Jetelová a Alice Klouzková!

FESTIVAL SE USKUTEČNIL POD MEDIÁLNÍ ZÁŠTITOU CZECH FASHION COUNCIL

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ PROBĚHLO DNE 19. 5. 2017 V ODPOLEDNÍCH A PODVEČERNÍCH HODINÁCH V PRAŽSKÉ KAVÁRNĚ CAFÉ ADASTRA, KTERÁ MÁ KRÁSNOU FRANCOUZSKOU ATMOSFÉRU. 

DĚKUJEME!

1. ROČNÍK FESTIVALU ŠITÍ - PODMÍNKY

registrace: 1. 2. 2017 - 30. 4. 2017

hodnocení veřejnosti na soc. sítích: 1. 2. - 10. 5. 2017

výběr 6 finalistů odbornou porotou: 1. 5. - 10. 5. 2017

slavnostní večer s vyhlášením výsledků: 19. 5. 2017

 

Co musíte udělat

Pokud souhlasíte s podmínkami festivalu a chcete se zúčastnit, napište nám na adresu: info@evifest.cz a my Vám zpět zašleme registrační formulář. V něm vyplníte: JMÉNO, ADRESU, TELEFON, EMAIL A VÝBĚR KATEGORIE -PROFI / HOBBY, a zašlete nám ho zpět na naši adresu. Poté Vám vygenerujeme osobní číslo, které bude potvrzením Vaší registrace. A pak už je to jednoduché! Zakupte potřebné množství látky z kolekce evi a začněte pracovat na zadané téma, které najdete níže v podmínkách evifestu. Model, který budete chtít do soutěže zaslat vyfoťte a zašlete nám 1 - 3 soutěžní fotografie* v tiskové kvalitě (minimálně 4-5 MB) na naši adresu: info@evifest.cz společně s uvedením čísla látky, Vaším osobním číslem, jménem a telefonním číslem. Fotografie umístíme na facebookový profil festivalu (Festival šití - evifest ), na kterém bude moci široká veřejnost hlasovat pro nejkrásnější model festivalu - "nej pro Vás". Podmínky této kategorie najdete níže.

Pozor! Odborná porota, která rozhoduje o 1. - 3. místě, bude hodnotit i umělecký dojem z dodané fotografie a to účastí profesionálního fotografa v porotě! Nechte si proto záležet nejen na zpracování modelu, ale také na jeho prezentaci! Vámi dodané fotografie budou uveřejněny na sociálních sítích a pokud vyhrajete mohou být zároveň odprezentované v televizním pořadu Sama doma!

* Pokud zašle soutěžící fotografií více, odborná porota sama rozhodne, které tři fotografie bude hodnotit. Body se sčítají pouze za 3 fotografie! Každý soutěžící se může festivalu zúčastnit pouze s jedním soutěžním modelem!

PO CELOU DOBU FESTIVALU SI PROSÍM HLÍDEJTE I NEVYŽÁDANOU POŠTU - DŮLEŽITÉ ZPRÁVY VÁM MOHOU LEŽET VE SPAMU!

 

Základní podmínky účasti

První podmínkou účasti je, že soutěžní model musí být ušitý z látek z kolekce evi-látky. Látky najdete jednoduše na webových stránkách www.evi-latky.cz nebo v obchodech evi-látky.

Další a poslední podmínkou je dodržení zadaného tématu festivalu, které určuje pořadatel festivalu. Je velmi důležité, aby jste na toto téma brali ohled, jelikož právě toto bude jedním z hodnocených prvků, které mohou rozhodnout o Vaší výhře! Informace o tématu najdete níže.

Pořadatel festivalu si vyhrazuje právo na nezařazení těch soutěžících, kteří dle jeho názoru nesplní zadané podmínky festivalu. O této skutečnosti bude zájemce o soutěž informován emailem okamžitě po zaslání soutěžních fotografií.

 

Hodnocená kritéria a definice kategorií

KRITÉRIA

1.     výsledný dojem z modelu - fiting modelu na modelce

2.     trefa do zadaného tématu

3.     umělecký dojem zpracovaných fotografií - prezentace modelu

4.     kvalita zpracování

KATEGORIE

Letošní festival bude rozdělen do dvou soutěžních kategorií:

PROFI - švadlenky, krejčové, studenti

HOBBY - tato kategorie patří těm, kteří si šijí doma a šití není jejich hlavní pracovní činností, ale pouze koníčkem

 

Porota a hodnocení

Zaslané fotografie budou během 1. - 10. 5. 2017 náležitě a svědomitě hodnoceny porotou, ve které usedne zástupce evi-látek (Eva Krestová), zástupce z řad návrháře (Sister's Conspiracy - Jana Jetelová, Alice Klouzková), který se v daném roce festivalu zúčastní jako partner), profesionální fotograf a kameraman (Tomáš Kresta), zástupce Czech Fashion Council (Olo Křížová) a nezávislí členové poroty (Ilona Nebřenská, Štěpánka Kefurtová).  Z přihlášených modelů vybere porota 2X3 finalisty (3 FINALISTY Z KATEGORIE PROFI, 3 FINALISTY Z KATEGORIE HOBBY), kteří budou povinni dostavit se na slavnostní vyhlášení, případně za sebe se svým soutěžním modelem vyslat zástupce. Vyhlášení proběhne dne 19. 5. 2017 ( od 15:00 - 20:00 ) v prostorách pražské kavárny Cafe AdAstra, která bude vyhrazena pouze pro tento účel, za přítomnosti odborné poroty, sponzorů, a dalších hostů.* Během tohoto vyhlášení budou mít soutěžící možnost odprezentovat modely na sobě, případně na své modelce, kterou si zajistí sami na své náklady.** Porota vybere na místě 1. - 3. místo v kategorii "PROFI" a 1. - 3. místo v kategorii "HOBBY". Zároveň vyhlásíme i vítěze kategorie "NEJ PRO VEŘEJNOST", o jejímž výsledku rozhodne během 1. 2. - 10. 5. 2017 široká veřejnost na sociálních sítích. TENTO SOUTĚŽÍCÍ NEBUDE POVINEN BÝT NA SLAVNOSTNÍM VYHLÁŠENÍ - DOJDE POUZE K UVEŘEJNĚNÍ JEHO VÝSLEDKŮ.

Oficiální výsledky festivalu budou vyhlášeny k 20. 5. 2017 na webu a sociálních sítích.

*Pokud bude mít soutěžící zájem, na slavnostní večer mu bude možné za symbolické vstupné zajistit vstupenky pro jeho hosty - pokud budou ještě k dispozici.

** Během slavnostního vyhlášení bude přítomen kameraman, který natočí záznam večera. Evi-látky, jako pořadatel Festivalu šití - evifes,t si vyhrazují právo na použití tohoto materiálu k prezentaci festivalu a to na webových stránkách, sociálních sítích , případně i k použití v pořadu Sama doma, který o Festivalu informuje publikum České televize. Produkce festivalu podepíše s účastníky natáčení písemnou dohodu o poskytnutí práv k užití tohoto materiálu. Zároveň bude přítomen i fotograf Czech Fashion Council, jehož fotografie budou použity obdobným způsobem. 

 

Téma 1. ročníku - čeho je nutno se držet 

Hlavní motivací pro letošní ročník a jeho téma jsou: přátelství, lehkost, otevřenost, upřímnost, svoboda a krásný pocit z ní. Těšme se na Jaro a nové možnosti. Mějme hlad po životě!

Šijte uvolněně - pokuste se cítit svobodu volného času, ve kterém můžete tvořit! Modely 1. ročníku Festivalu šití - evifest nechť jsou uvolněné a nic nepředstírají. Přivítejte Jaro otevřeně a s pocitem, jako když se setkáváte s přáteli!

Rádi bychom hodnotili modely, ze kterých bude cítit Vaše fantazie, budou ležérní a nesvazující. Modely, které nic nediktují, ale Vy se v nich cítíte sami sebou. Jako když si povídáte s přítelem a je Vám dobře...

Zvolené barvy by měly vycházet z jarní nálady. Pro někoho vlídné jemné odstíny, pro někoho výkřik a divočina začínajícího, probouzejícího se Jara. Pro inspiraci přikládáme několik modelů z kolekce JARO/LÉTO 2017.

INSPIRAČNÍ FOTO: PRO VĚTŠÍ ROZLIŠENÍ, ROZKLIKNĚTE

fendi 2017 a.jpg

 

Výhry pro rok 2017 - 1. ročník

1. místo - HOBBY / PROFI 

 •       dárkový voucher na nákup látek v obchodě evi-látky v hodnotě 2.000,- (s platností 3.měsíce)
 •       výherní voucher v hodnotě 5.000,- na nákup křišťálových kamenů společnosti Preciosa
 •       Kombe - ženšenový zázrak - 100ks
 •       Nákupní voucher Rita's Galantery 500,-
 •      Předplatné časopisu Burda Style - roční
 •       Nákupní voucher Galanterie Stoklasa - 500,-
 •      knižní publikace z vydavatelství Umělecko-průmyslového muzea: Vně a uvnitř- Umělá vlákna v odívání od poloviny 20. století do současnosti
 •       prezentace fotografií soutěžního modelu na fcb profilech evi-látky, evifest a webových stránkách www.evi-latky.cz. V případě účasti našeho zástupce na natáčení televizního pořadu Sama doma, budou fotografie i případný model odprezentován v rámci živého vysílání pořadu.

2. místo - HOBBY / PROFI

 •       dárkový voucher na nákup látek v obchodě evi-látky v hodnotě 1.000,- (s platností 3.měsíce)
 •       prezentace fotografií soutěžního modelu na fcb profilech evi-látky, Burda Style, návrhář
 •       Kombe - ženšenový zázrak - 50ks
 •       Nákupní voucher Rita's Galantery 250,-
 •       Nákupní voucher Galanterie Stoklasa - 200,-
 •      Předplatné časopisu Burda Style - půlroční
 •       knižní publikace z vydavatelství Umělecko-průmyslového muzea: Móda za železnou oponou
 •       prezentace fotografií soutěžního modelu na fcb profilech evi-látky, evifest a webových stránkách www.evi-latky.cz. V případě účasti našeho zástupce na natáčení televizního pořadu Sama doma, budou fotografie i případný model odprezentován v rámci živého vysílání pořadu.

3. místo - HOBBY / PROFI

 •       dárkový voucher na nákup látek v obchodě evi-látky v hodnotě 500,- (s platností 3.měsíce)
 •       prezentace fotografií soutěžního modelu na fcb profilech evi-látky, Burda Style, návrhář
 •       Kombe - ženšenový zázrak - 20ks
 •      Předplatné časopisu Burda Style - čtvrtletní
 •       Nákupní voucher Galanterie Stoklasa - 100,-
 •       knižní publikace z vydavatelství Umělecko-průmyslového muzea: Textilie z českých a moravských sbírek a publikace Proměny vlákna - osobnosti české krajky 2.poloviny 20.století
 •       prezentace fotografií soutěžního modelu na fcb profilech evi-látky, evifest a webových stránkách www.evi-latky.cz. V případě účasti našeho zástupce na natáčení televizního pořadu Sama doma, budou fotografie i případný model odprezentován v rámci živého vysílání pořadu.

Vítěz kategorie "nej pro Vás" 

Vítězný model bude ten, který dostane na facebooku Festivalu šití největší počet "laiků" a "sdílení". Vaši přátelé na facebooku Vám tak mohou dopomoci k výhře. Nebojte se je oslovit a pochlubte se se svým modelem! Sdílením se také Váš model dostane do šiřšího povědomí a mohou pro něho hlasovat i ostatní fanoušci profilu evi-látky, evifestu a ostatní! Mezi modely, které dostanou stejný počet hlasů, vybere vítězný model náš návrhář, který se daný rok festivalu zúčastní jako porotce.

Ceny pro vítěze kategorie "nej pro Vás"

 •       dva lístky do divadla Studio DVA - výběr na jakékoliv činoherní představení, na termínu se včas domluvíme.
 •       Kombe - ženšenový zázrak - 100ks
 •      Předplatné časopisu Burda Style - čtvrtletní
 •       knižní publikace z vydavatelství Umělecko-průmyslového muzea: Textilie z českých a         moravských sbírek a publikace Proměny vlákna - osobnosti české krajky 2.poloviny 20.století
 •       prezentace fotografií soutěžního modelu na fcb profilech evi-látky, evifest a webových stránkách www.evi-latky.cz. V případě účasti našeho zástupce na natáčení televizního pořadu Sama doma, budou fotografie i případný model odprezentován v rámci živého vysílání pořadu.

PRO REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ PIŠTE NA ADRESU: info@evifest.cz

PO CELOU DOBU FESTIVALU SI PROSÍM HLÍDEJTE I NEVYŽÁDANOU POŠTU - DŮLEŽITÉ ZPRÁVY VÁM MOHOU LEŽET VE SPAMU!